Masaż

Do połowy dwudziestego wieku masaż nie był aż tak popularną formą terapii i ograniczał się tylko do formy relaksacyjnej. W ostatnich pięćdziesięciu latach stał się bardzo popularny. Istnieje wiele podejść oraz technik masażu. W naszym gabinecie stosujemy głównie masaż poprzeczny, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Masaż poprzeczny, który jest techniką pozwalającą uelastycznić tkankę oraz poprawić jej mobilność. Wykonujemy także masaż klasyczny połączony z technikami terapii manualnej.

Masaż

Masaż poprzeczny

Wykonuje się prostopadle do przebiegu włókien mięśniowych, jego główny efekt to działanie przeciwbólowe albo przeciwzapalne

Masaż funkcyjny

Charakteryzuje się tym, że wskutek jednoczesnego ucisku mięśnia i jego rozciągnięcia dochodzi do ruchu w stawie. Masaż ten zmniejsza tkliwość tkanek miękkich oraz poprawia ich mobilność.

Masaż całego kręgosłupa

Wykonywany w naszym gabinecie opiera się na technikach masażu klasycznego oraz technik terapii manualnej. Masaż trwa około 30-40minut i skupia się na częściach lędźwiowej oraz szyjnej kręgosłupa.

Drenaż limfatyczny

Jest to masaż polegający na poprawie odpływu chłonki i zalegających płynów. Czas trwania zabiegu 20 minut. Często łączy się go z aplikacją kinezjotaping.

Subskrybuj RSS - Masaż