Podologia

Zapraszamy do nowo otwartego gabinetu podologicznego. Pani Edyta pomoze i pozwoli wrócić stopom do prawidłowej formy.

Podologia czyli specjalistyczna pielęgnacja stóp. Jest to dziedzina medycyny, która zajmuje się nielekarskimi zabiegami na stopach oraz podudziach. Zabiegi podologiczne dotyczą działań profilaktycznych, rehabilitacyjnych oraz leczniczych. Gabinet Fizjoterapii Kinesis zaprasza Państwa do skorzystania z usług wykwalifikowanego Podologa.

Schorzenia stóp pod kątem fizjoterapii

Funkcja fizjologiczna stopy wymaga wydolnego i prawidłowego funkcjonowania układu kostnego, mięśniowego i więzadłowego pod względem statycznym i dynamicznym. Osłabienie lub zaburzenie równowagi w układzie mięśniowym lub zniekształcenia w układzie kostno-stawowym powodują zmiany w biomechanice stopy

 

Paluch Koślawy czyli Hallux-
jest to dolegliwość związana z deformacją stawu śródstopno- paliczkowego palucha. Uważany za chorobę cywilizacyjną, która częściej dotyczy kobiet noszących obuwie na wysokim obcasie z wąskim czubkiem. Jednak badania wykazują że osoby noszące wygodne obuwie również cierpią na tę dolegliwość. Często zmiany występują obustronnie, jednak nie zawsze pojawiają się w tym samym czasie. Konsekwencją mogą być bóle w obrębie samej stopy, ale również w obrębie kolan czy stawów biodrowych. Haluksowi towarzyszy często spłaszczenie łuku poprzecznego stopy. Wskutek złego obciążania stopy dochodzi do poszerzenie przedniej części stopy oraz do tworzenia się bolesnych nagniotków czy modzeli. Paluch ucieka coraz bardziej na zewnątrz a pozostałe palce ustawiają się wyżej-palce młotkowate. Często na drugim palcu może powstać odcisk.

  • ortezy
  • dobór wkładek ortopedycznych
  • fizykoterapię
  • kinezyterapię
  • edukację
Subskrybuj RSS - Podologia